Existuje dvojí typ her podle slavných knih a filmů: Kopie už stokrát vydaných vypalovaček, na které je téma prostě nalepeno, a pak jsou tu hry, které jsou snem každého geeka. Hry věrné své předloze a poskytující nejen dobrou zábavu, ale také epický zážitek. Karetní verze legendární Války o Prsten patří samozřejmě k druhému typu. 

Připravte se na cestu do Středozemě, buď po boku oblíbených hrdinů svobodných národů, nebo jako temný stín ovládající armády skřetů a přízraků. Bez ohledu na váš výběr máte před sebou napínavý souboj dvou až čtyř hráčů založený na jednoduchém principu: položíte kartu na bojiště nebo stezku a obvykle za to zaplatíte odložením jakékoli jiné karty. Každý tah se tak před vámi otevírá hromada možností a i když nejde o hru s přehnaně složitými pravidly, nejedná se o žádnou legrácku ale o strategickou bombu.  

Fanoušci Pána prstenů budou v sedmém nebi. Hru sice můžete hrát i bez znalosti knižní předlohy nebo slavné filmové trilogie, ale největší radost udělá těm, kteří znají Středozemi lépe než okolí svého bydliště. Ortodoxnější fanoušky potěší, že se karetní Válka o Prsten designem inspiruje hlavně v knihách a například ilustrace hrdinů odpovídají knižní verzi a ne hercům z filmů. 

Válka o Prsten končí a Středozemi čeká konečně mír – ať už ve světle nového svobodného království nebo stínu Sauronovy věže. Tentokrát je to jen na vás.

Hru Válka o prsten můžete koupit na Planetě Her nebo v dalších doporučených obchodech.

Recenze hry

Získaná ocenění

    Nominace na ocenění Golden Geek 2022 v kategorii nejlepší tématické hry
    5. místo v hráčské anketě Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší hra
    4. místo v hráčské anketě Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší hra pro dva
Sdělte nám svůj názor