Spící bohové posouvají hranice toho, co může přinést „příběhová“ hra. Hráčům otevírá svět plný neprobádaných oblastí, nevšedních postav a prapodivných úkolů. Hra ale nepostrádá herní mechanizmy – základem hry je jádro tvořené strategickým plánováním akcí posádky, aniž by došlo k jejímu vyčerpání, zranění, či poškození lodi. Dojde i na souboje, které jsou zajímavým puzzlem, který příjemně zamotá hlavu nejednoho dobrodruha. 

Zajímavostí je, že Spící bohové jsou sice kampaní, ale není nutné hrát je ve stálém počtu hráčů ani nastavovat si herní čas podle nějakých kapitol nebo scénářů – skončíte v libovolné chvíli a hru si díky promyšlenému systému uložíte. Na začátku dalšího deskoherního večera hru zase rozestavíte a můžete pokračovat klidně v jiném počtu hráčů. Spící bohové jsou navíc skvělou sólovou hrou pro ty, kteří upřednostňují spíše stolní než společenské hry. 

V této hře budete ovládáte posádku lodi Mantikora, která se snaží najít posvátné předměty, mající moc  probudit bohy z jejich dlouhého spánku. Budete projíždět rozsáhlý atlas, díky kterému je cestování po moři snadné – stačí otočit stránku – a můžete se tešit na spoustu karet s úkoly, příběhy, nepřáteli i rozhovory. To, jak se budete rozhodovat a jak se postavíte k výzvám, ovlivní nejen vaši posádku, ale i svět a výsledek hry – rozhodujte se tedy s rozmyslem! 

Hru Spící bohové můžete koupit na Planetě Her nebo v dalších doporučených obchodech.

Recenze hry

Získaná ocenění

  Ocenění Golden Geek 2021 v kategorii nejlepší tematická hra
  Nominace na ocenění Golden Geek 2021 v kategorii kooperativních her
  Nominace na nejlepší sólo hru v International Gamers Awards
  3. místo v hráčské anketě Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší hra
  Zisk ocenění Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší kooperativní hra
  2. místo v hráčské anketě Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší sólo hra
Sdělte nám svůj názor