Karetní hra Mozkožrout klame tělem – tato malá, svižná a na pravidla jednoduchá hra se šílenými mutanty mozky nejen požírá, ale i jaksepatří zamotává. Z tradičních soubojových karetních her „vykládej příšery a seber soupeři životy“ si nechává úplný základ, který ale osekává od všeho nadbytečného a přimíchává do něj originální mechaniku: na začátku mají oba hráči dvě karty mozkožroutů, kterými si soupeřem pracně zahranou příšeru prostě přivlastní. 

Vzhledem k tomu je nutné přemýšlet nad tím, kdy tuto schopnost využít, jestli tato docela silná příšera není jen vějička a soupeř v ruce schovává něco ještě horšího i jestli se vám teď vůbec vyplatí hrát své eso v rukávu! 

Průběh hry je následovný. Na začátku hry si hráči ze společného balíku náhodně doberou sadu karet, ze které musí vybrousit vítězství. Není třeba sbírat žádné suroviny ani čekat na karty many – je tedy dost prostoru plně se soustředit na to, jak využít své karty, jejich promyšlené speciální vlastnosti a samozřejmě i na využití mozkožroutů. 

Typická herní doba Mozkožrouta se pohybuje kolem dvaceti minut, někdy i mnohem méně, oceníte jej tedy při čekání na opozdilce, pokud jste rodiče, kteří chtějí něco rychlého ve vzácných chvílích klidu i pokud jste fanoušci hraní mnoha partií za sebou – Mozkožrout je totiž prudce návyková hra a jen tak se neomrzí. 

Hru Mozkožrout můžete koupit na Planetě Her nebo v dalších doporučených obchodech.

Recenze hry

Získaná ocenění

    Nominace na ocenění Golden Geek 2022 v kategorii her pro dva
    Nominace Nominace na ocenění Golden Geek 2022 v kategorii nejinovativnějších her
    Doporučení pro zkušené hráče v rámci německé Spiel des Jahres
    Zisk ocenění Trolí palec 2023 v kategorii nejlepší hra pro dva hráče
Sdělte nám svůj názor