Je na čase si odpočinout od raket, ohnivých koulí a chovu ovcí – přichází totiž překrásná karetní hra Momidži, díky které se podíváte do císařských zahrad v dálném Japonsku, kde právě nastává podzim. 

Vaše vnitřní dítě určitě bude mít radost, že cílem Momidži je poskládat tu nejkrásnější hromádku barevného listí, případně doplněnou hromádkou žaludů. Toto téma skrývá v podstatě abstraktní hru, která hráče neodrazuje velkým množstvím pravidel, nicméně poskytuje dost místa k místa  taktizování a přemýšlení. 

Hráči si mohou ve svém tahu vzít karty ze středu stolu, vykládat karty z ruky a stavět z nich čím dál hodnotnější kupičky, nebo si vzít žetony cílů, za které na konci hry získají body. Šikovní sběratelé skládají kupičky tak, aby získali žaludy, které lze využít na přidání karet do nabídky nebo využití jednorázové schopnosti krajiny – ty si hráči na začátku hry losují nebo draftují. 

Momidži je vizuálně překrásná meditativní hra, která vám umožní ponořit do hromady podzimního listí a trochu si zapřemýšlet. Nenáročná pravidla, rychlá příprava, nekonfliktní průběh hry i odpočinkové téma dávají dohromady jasnou volbu na rodinnou hru nebo na odpočinkovou chvilku po náročné partii vaší oblíbené deskoherní řežby. 

Hru Palírna můžete koupit na Planetě Her nebo v dalších doporučených obchodech.

Recenze hry

Sdělte nám svůj názor